سارق، پیرزن را به آتش کشید

سارق، پیرزن را به آتش کشید

 

 

مرد معتاد که پیرزنی را به دلیل سرقت اموالش به آتش‌کشیده‌بود با قطعی شدن حکم قصاصش از سوی دیوان عالی‌کشور یک قدم دیگر به قصاص نزدیک شد.

به گزارش شرق، یک سال قبل خبر دادند خانه پیرزنی تنها در شیراز آتش گرفته ‌است. وقتی آتش‌نشانان به محل رسیدند، متوجه شدند پیرزن در آتش سوخته و جان باخته، بنابراین پلیس را خبر کردند. ساعاتی بعد از آغاز تحقیقات، خانواده این پیر زن به پزشکی قانونی مراجعه و جسد را شناسایی کردند. با مشخص شدن هویت مقتول به نام زیبا، تحقیقات پلیس ادامه یافت. آثار برجای مانده در محل آتش‌سوزی نشان می‌داد این پیر زن با لباس بیرون از خانه بوده و زمانی که او به حیاط خانه وارد شده، آتش گرفته‌است. از طرفی یک ظرف آغشته به مواد محترقه کنار دیوار حیاط پیدا و ثابت شد این حریق عمدی و پیرزن قربانی جنایت شده است. ماموران برای به دست آمدن سرنخی از این قتل، خانواده زیبا را مورد بازجویی قرار دادند، اما آنها مدعی شدند زیبا هیچ ‌دشمنی نداشت و آن روز هم قرار نبود کسی به خانه‌اش برود. آنها همچنین اعلام کردند به کسی هم مظنون نیستند.

یک روز بعد از انجام بازجویی‌های اولیه، متخصصان بررسی صحنه جرم و ماموران اداره آگاهی گزارش خود را به بازپرس اعلام کردند. آنها در این گزارش آوردند مقداری پول و طلا از خانه زیبا به سرقت رفته ‌است. بنابراین فرضیه قتل با انگیزه سرقت برای بازپرس قوت گرفت. چند روز بعد، رد جواهرات سرقت شده پیرزن از یک جواهرفروشی گرفته‌شد و از این طریق بود که ماموران موفق شدند فروشنده جواهرات که مردی معتاد به نام آرش است را بازداشت کنند.

آرش در بازجویی‌ها ابتدا منکر قتل شد و گفت اصلا زیبا را نمی‌شناسند اما در تحقیقات بعدی به قتل پیرزن اعتراف کرد و گفت: من به موادمخدر اعتیاد داشتم و اعتیادم آنقدر شدید بود که نمی‌توانستم بدون مواد زندگی کنم. پولی هم برای تامین مخدر مورد نیازم نداشتم. به همین دلیل بود که تصمیم گرفتم از خانه پیرزن سرقت کنم. روز حادثه وقتی مطمئن شدم او در خانه نیست، وارد منزلش شدم تا پول و طلا سرقت کنم. چیزهایی را که می‌خواستم برداشته‌ بودم و داشتم از حیاط بیرون می‌رفتم که در باز و زیبا وارد خانه شد. او با من درگیر شد و من چون مرد بودم زورم بیشتر بود. زن مسن را به زمین کوبیدم. می‌دانستم اگر زنده ‌بماند می‌تواند من را شناسایی کند. یک‌دفعه چشمم به یک پیت نفت افتاد آن را برداشتم و روی پیرزن ریختم و او را آتش زدم بعد با پول و طلاهایی که برداشته ‌بودم از خانه فرار کردم.

با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جرم، پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری‌ استان فارس فرستاده و وقت رسیدگی تعیین شد. در ابتدای جلسه محاکمه، نماینده دادستان شیراز در جایگاه حاضر شد و برای متهم درخواست مجازات کرد. سپس اولیای‌دم در جایگاه حاضر و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس متهم در جایگاه حاضر شد.

او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: از کرده‌ خودم پشیمان هستم و خیلی ناراحتم که دست به قتل زدم. از فرط اعتیاد این کار را کردم. زیبا به من بدی نکرده‌بود و نباید جانش را می‌گرفتم و حالا درخواست بخشش از سوی اولیای‌دم را دارم. هرچند متهم درخواست بخشش کرد اما اولیای‌دم اعلام کردند حاضر به گذشت نیستند، بنابراین رای بر قصاص متهم صادر شد.

رای صادره مورد اعتراض متهم قرار گرفت اما این اعتراض مورد قبول واقع نشد و دیوان‌عالی‌کشور هم حکم را مورد تایید قرار داد. به این ترتیب مرد معتاد یک قدم دیگر به مرگ نزدیک و پرونده‌اش برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی شیراز فرستاده شد.
 
تابناک
 
/ 0 نظر / 17 بازدید